Skip to main content

BİM’de 4.999 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan iPhone X, hangi BİM mağazalarında satılıyor?

Teknolojik ürün satış kampanyalarına Apple ürünlerini de ekleyen BİM‘in yeni sürprizi iPhone X‘in 9 Mart‘ta satışa çıkacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. BİM, akıllı telefonlar arasında en pahalı seçeneklerden olan ve Türkiye’de satış fiyatı 6 bin 99 TL olan iPhone X‘i bugün 4 bin 999 TL’den satışa sundu.

1500 adet iPhone X hangi mağazalarda satılacak?
BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, dün gerçekleştirilen basın toplantısında 1100 lira indirimle iPhoneX satacaklarına ilişkin, “Toplam 1500 adet iPhone X’i Maltepe, Pendik, Sultanbeyli, Gaziantep, Diyarbakır ve Sivas’taki mağazalarımızda satacağız. Yeterince temin edilmeyince böyle olabiliyor” dedi.

BİM’in telekomünikasyon sektöründeki faaliyetlerini yürüten BİMCELL’in geçen yıl 200 bin yeni abone kazandığını ifade eden Dortluoğlu, toplam abone sayısının 1,5 milyonu aştığı bilgisini verdi.

iPhone X özellikleri

iPhone X’in özelliklerini hatırlatacak olursak; 5.8 inç Süper Retina ekran ile tamamen cam ve paslanmaz çelik tasarıma sahip iPhone X; güçlü yapay öğrenme, artırılmış gerçeklik ve 3D oyun deneyimleri sağlayan nöral sisteme sahip A11 Bionic çip ve kablosuz şarj özelliklerinin yanı sıra telefon kilidi açmanın, kimlik doğrulamanın ve ödeme yapmanın yeni yolu Face ID ile birlikte geliyor. Face ID özelliğine imkân veren TrueDepth kamera, alan derinliği efektli selfie’ler için ön kameraya Portre Işığı’na sahip Portre modunu getiriyor. 50 farklı yüz kası hareketini kaydedip analiz ederek emojileri yenilikçi ve eğlenceli bir yolla hayata geçiren Animoji özelliği sunuyor.

Çift optik görüntü stabilizasyon yeteneğine sahip arka kamera; yeni bir renk filtresi, daha derin pikseller, Apple’ın tasarladığı gelişmiş görüntü sinyali işlemcisi ve kullanıcıların çarpıcı fotoğraf ve videolar çekmesine imkân tanıyan Portre Işıklandırmasına sahip Portre moduyla birlikte geliyor. iPhone X’un tamamen cam ön ve arka yüzeyi, gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor.