Skip to main content

BlackBerry Z10’un, iPhone ve Android kullanıcılarının büyük bir bölümünü çaldığı konuşuluyor. RBC Sermaye piyasalarının (RBC Capital markets) araştırmasına göre; BlackBerry’nin yeni akıllı telefonu iPhone ve Android kullanıcılarını kendi tarafına çekti….


BlackBerry Z10’un, iPhone ve Android kullanıcılarının büyük bir bölümünü çaldığı konuşuluyor.
RBC Sermaye piyasalarının (RBC Capital markets) araştırmasına göre; BlackBerry’nin yeni akıllı telefonu iPhone ve Android kullanıcılarını kendi tarafına çekti. Buna göre; önde gelen iki işletim sistemi kullanıcılarının yüzde 45’i Z10 satın aldı.
RBC’nin (Royal Bank of Canada) araştırmasının tahminlerine göre; BlackBerry yılın ilk çeyreğinde 500 bin, ikinci çeyrekte ise 2 milyon adet ürün satışı gerçekleştirecek. 
Yeni Z10’lar Hindistan’da iki gün içinde tükenirken; İngiltere’de ise Avrupalı büyük perakendeci Carphone Warehouse’un en iyi 10 aylık telefon listesinde beşinci sırada yer aldı.  
comScore verilerine göre; BlackBerry ilk beş üretici (Apple, Samsung, HTC, Motorola, LG) arasında yer almıyor. BlackBerry, iOS’un yüzde 37.8’lik ve Android’in yüzde 52.3’lük payına göre; işletim sistemleri arasındaki sıralamada yüzde 5.9’luk bir pazar payı elde ediyor.