Skip to main content

Apple, iPhone için yeni güncellemesi iOS 17.3’ü yayına aldı.

Hatırlarsanız geçen hafta Apple’ın iOS işletim sisteminin 17.3 sürümünü çıkaracağını ve iOS 17.3’te öne çıkan 3 özelliği sizlere aktarmıştık. Ve beklenen oldu; Apple, iPhone için yeni güncellemesi iOS 17.3’ü yayına aldı.

iOS 17.3, hırsızların o çalmalarını önlemek ve iCloud’da saklanan bilgilere ve banka veya e-posta gibi diğer önemli hesaplara erişmelerini engellemek için yeni bir güvenlik özelliği içeriyor. Apple bu yeni güncellemeyle güvenlik önlemlerini artırarak Çalınan Cihaz Koruması’na ek özellikler ekliyor. Çalınan Cihaz Koruması, belirli eylemleri gerçekleştirmek için parola alternatifi olmadan yalnızca Face ID veya Touch ID kullanımına izin veriyor ve bu şekilde Apple kimliğinin güvenliğini artırıyor.

Özellik ayrıca Apple ID şifrenizi veya iPhone şifrenizi değiştirme gibi daha hassas işlemleri eviniz gibi tanıdık bir ortamda yapmıyorsanız 1 saatlik bir bekleme süresi getiriyor.

Özelliği etkinleştirmek için Ayarlar uygulamasına gidin ve Face ID ve Şifre’yi seçin. Ardından, cihaz şifrenizi girin ve özelliği açın.

Öte yandan Apple, hem iOS 17.3 hem de macOS 14.3 Sonoma’ya ortak çalma listeleri getiriyor; bu, arkadaşlarınızın Apple Music uygulamasındaki çalma listelerine katılmasına ve katkıda bulunmasına olanak tanıyor.

iOS 17.3 ayrıca belirli otellerdeki TV’lere içerik aktarma özelliğini de sunuyor. Apple, iOS 17.3’ün yanı sıra iOS 9, 15 ve 16 cihazları için de güvenlik düzeltmeleri içeren güncellemeler de yayımladı.

Kaynak: iOS 17.3 is out, adding Stolen Device Protection for your iPhone – The Verge