Skip to main content

Apple, iOS 17’nin 18 Eylül’de tüm kullanıcılar için sunulacağını duyurdu.

Apple, en son işletim sistemi iOS 17’nin 18 Eylül 2023 Pazartesi günü ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak yayımlanacağını duyurdu. iOS 17 birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Bunların arasında kişi posterleri, Canlı Sesli Mesajlar, NameDrop, StandBy modu yer alıyor.

Kişi posterleri, kullanıcıların kişilerine nasıl göründüklerini özelleştirmelerine olanak tanıyor. A16 Bionic’in gücünden yararlanan Canlı Sesli Mesajlar, birisi sesli mesaj bıraktığında ne söylediğinin yazılı bir şekilde gerçek zamanlı olarak cihazda görülmesini sağlıyor. NameDrop, iki iPhone cihazını bir araya getirerek kullanıcılara iletişim bilgilerini daha kolay paylaşmaları için AirDrop’u kullanmanın yeni bir yolunu sunuyor.

Mesajlarda yapılan bazı güncellemeler, sesli mesajların dökümlerini, kullanıcıların canlı konumunu ailelerine ve arkadaşlarına iletmeye olanak tanıyan Check In adlı bir dizi yeni özelliği içeriyor. Güncellemeyle birlikte mesajlara “çıkartma” olarak herhangi bir emoji veya fotoğraf eklenebilecek.

Kullanıcılar cihazı kullanmadığı zamanlarda yatay konumdayken veya şarj olurken çalışan StandBy modu ekranda saat, fotoğraflar, widget’lar, bildirimler gibi birçok özelliğin görülmesine olanak tanıyan tam ekran deneyimi sunuyor.

Kaynak: Apple’s iOS 17 arrives Monday, September 18 – TechCrunch