Skip to main content

Bu yıl 13.’sü düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreninde 2014 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü www.kale360.com ile Kale Holding‘in oldu

Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 13.’sü düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreni, 14 Ekim 2015 Çarşamba akşamı TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirildi. İnternetin Oscarları olarak da bilinen ve merakla beklenen ödül töreninde, 2014 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü www.kale360.com ile Kale Holding‘in oldu.

37 farklı kategoriyle geceye damgasını vuran ödül töreninde, En İyi Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü’nü www.tivibu.com.tr ile TTNET kazandı. Ödül töreninde ayrıca 19 başarılı web tasarım ajansı ve interaktif ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.

Etstur www.etstur.com web sitesi ile Turizm / Seyahat kategorisinde ödül alırken, Turkcell www.turkcell.com.tr ile Telekomünikasyon kategorisinde, Türkiye İş Bankası www.isbank.com.tr ile İnternet Bankacılığı kategorisinde ödüle layık görüldü. Microsoft www.ieyeniden.com  ile Bilgi Teknolojileri Donanım / Yazılım kategorisinde ödül kazandı.

İnternet dünyası ve bilişim sektörünün önemli isimlerini biraraya getiren gecenin sunuculuğunu Oylum Talu yaptı. Ünlü Siteleri kategorisinde Altın Örümcek Ödülü’nü www.bennuyildirimlar.com ile Bennu Yıldırımlar aldı.

37 kategoride 322 finalist yarıştı 

13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme aşamalarını başarıyla geçen 322 finalist belirlendi. 38 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende yaptığı konuşmada 13 yıldır ara vermeden Altın Örümcek Web Ödülleri’ni düzenlendiklerini ve Altın Örümcek yarışmasının artık Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden ve markalarından biri haline geldiğini söyledi. Erkman, Türkiye’de web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin tanıtılması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi konusunda en önemli platform olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nin çok büyük bir organizasyon olduğunun altını çizerek özellikle jüri üyelerine ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

DorukNet Pazarlama Müdürü Koray Erdal, yarışmaya olan katılımın internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası olduğuna dikkat çekti. Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmeleri yanı sıra Halk Oylaması uygulaması ile yarışmaya çok geniş kitlelerin de katkıda bulunması sağlandığını sözlerine ekledi.

Koray Erdal, Halk  Oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik  edildiğini, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratıldığını ve bu sene Halk oylamasında 322 web sitesi için toplam 18 binin üzerinde oy kullanıldığını belirtti.