Skip to main content

CardSmart Bosphorus bu yıl dünyanın en iyi finans guruları Brett King ve Robert Courtneidge’i Türk finans sektörü ile buluşturdu

Ödeme dünyasındaki yenilikçi teknolojilerin paylaşıldığı ve 2009’dan beri Cardtek’in düzenlediği CardSmart Bosphorus zirvesi, Steigenberger Maslak İstanbul Hotel’de gerçekleşti. Geleceğin ödeme dünyasını “Transactions of Future” ana teması ile ele alan zirveye 14 ülkeden, 800’ün üzerinde temsilci katıldı. Geleceğin akıllı ödeme sistemlerinin ve dijital mobil tabanlı uygulamalarının tartışıldığı etkinlikte, yenilikçi teknolojilerle bütünleşen finansal hizmetler, değişen tüketici davranışları ve online güvenli satış, ödeme işlemleri, sektörün lider isimleri tarafından masaya yatırıldı.

CardSmart Bosphorus’un açılış konuşmasını yapan Cardtek Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nil Sarıgöllü ödeme sistemlerinin günümüzde tüketici davranışlarına göre şekillendiğini belirtti.

“Önümüzdeki 10 yıl içerisinde plastik kartlar hayatımızdan çıkacak”

Zirvede konuşan, Finans gurusu ve strateji danışmanı, Amazon’un en çok satan yazarlarından fütürist ve mobil ödemeleri bankacılık altyapısına entegre eden ve “oyunlaştırma” tabanlı para yönetimi sistemini içeren, indirilebilir banka hesabı Moven uygulamasının yaratıcısı olan Brett King önümüzdeki on yıla damgasını vuracak trendleri, inovasyonları ve teknolojileri irdelerken,  gelişim sürecinin önünü tıkayan temel sorunları zirvede paylaşarak, değişen tüketici davranışlarındaki dönüşüm hakkında önemli ipuçları verdi. King; önümüzdeki 10 yıl içerisinde plastik kartların hayatımızdan çıkacağını ve ödemelerin akıllı telefonlarla yapılacağını öngördü.

CardSmart Bosphorus zirvesinde sunum yapan bir diğer efsane isim, Prepaid International Forum’un Kurucu Ortağı, kartlı ödemeler Başkanı, e-para alanındaki bilgisi ve tecrübesi  ile dünya çapında finansal konularda adını duyurmuş Robert Courtneidge, ödeme paradigmasının önümüzdeki 1000 yılını etkileyebilecek köklü değişimleri, etkileşimleri ve öngörüleri paylaştı. Ödeme sistemlerindeki değişimin alışılageldik düzeni alt üst edebileceğini belirten Courtneidge, bu değişim sürecinin bireyler ve kurumlar olarak üzerimizde yaratabileceği potansiyel etkiler ve ortaya çıkabilecek yeni trendler hakkındaki görüşlerini belirtti.

CardSmart Bosphorus’ta bu yıl Oracle, MasterCard, UITP, Gemalto, Locke Lord, Visa, NXP ve Yapi Kredi’den üst düzey yöneticiler de sunum yaptı.