Skip to main content

Intel Corporation CEO’su Paul Otellini, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde şirketin akıllı telefon portföyünü ve müşteri ekosistemini genişletmek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaları açıkladı. Orange, Lava ve ZTE ile yeni…

Intel Corporation CEO’su Paul Otellini, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde şirketin akıllı telefon portföyünü ve müşteri ekosistemini genişletmek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaları açıkladı.

Orange, Lava ve ZTE ile yeni cihazlar konusunda işbirliği yaptığını açıklayan Intel,. Orange’ın yeni akıllı telefonu 2012 yaz sonunda İngiltere ve Fransa’da kullanıcılara sunacağını belirtti.

Etkinlikte Lava’nın XOLO adlı yeni akıllı telefonu da tanıtıldı. Intel’in akıllı telefon referans tasarımına ve Intel® Atom™ Z2460 işlemciye dayanan XOLO X900 Hindistan pazarındaki ilk Intel teknoloji tabanlı akıllı telefon olacak. Hyper-Threading teknolojisine sahip olan akıllı telefon Intel XMM 6260 Platformu ile HSPA+’yı destekliyor. 1.6 Ghz işlemci üzerinde çalışan XOLO X900’ün 4.03 inç boyutundaki yüksek çözünürlüklü ekranı ve LCD dokunmatik ekranı bulunuyor. Tüm büyük 2G ve 3G mobil ağları destekleyecek olan cihaz 2012’nin ikinci çeyreğinin başında ülkenin büyük perakende mağazalarında satışa çıkacak.

Intel’in duyuruları arasında küresel el cihazları üreticisi ZTE ile akıllı telefon ve tabletler için işbirliği de yer aldı. ZTE’nin ilk Intel tabanlı akıllı cihazının 2012 yılı ikinci yarısının başında pazara sunulması planlanıyor.

Öte yandan Intel, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki tüketiciler için özel olarak tasarlanan mobil ticaret çözümleri geliştirmek üzere Visa ile uzun vadeli stratejik işbirliğini duyurdu. Işbirliği kapsamında Visa mobil cihazları ve Intel® Atom™ tabanlı akıllı telefon ve tabletler üzerinden kullanıcı servisleri sunulacak.