Skip to main content

Samsung Electronics Co., Ltd, mono lazer yazıcılar serisine üç yeni model daha ekledi. ML-2950ND, ML-2955ND ve ML-2955DW yazıcılar dakikada 28 sayfaya (A4) ulaşan bir baskı hızına sahip. olan İlk sayfayı…

Samsung Electronics Co., Ltd, mono lazer yazıcılar serisine üç yeni model daha ekledi. ML-2950ND, ML-2955ND ve ML-2955DW yazıcılar dakikada 28 sayfaya (A4) ulaşan bir baskı hızına sahip. olan İlk sayfayı 8,5 saniyeden daha hızlı sunabilen bu cihazlar aynı zamanda enerji, zaman ve para tasarrufu sağlıyor.

Eco tuşuna dokununca kağıt tüketimini azaltmak üzere çift taraflı baskı ve iki veya daha çok sayfayı tek sayfaya yazdırma ve boş sayfaları atlama gibi özellikler devreye girer.

Bunun yanında, ML-295X serisi Samsung’un Easy Eco Driver’ı sunan ilk yazıcılarıdır. Bu özellik kullanıcılara “Baskı Önizleme” ile orijinal belgeyi yazdırmadan önce bir resmi kaldırma veya metindeki yazı tipini değiştirme gibi düzenlemeler yapabilme olanağını verir. Böylece hem toner tüketiminde, hem de kağıt harcamasında tasarruf sağlanır.
   
Ek olarak, kullanıcılar PC ekranındaki “Eko Simülatör” ile her yazdırma işleminde ne kadar toner, kağıt, elektrik, CO2 ve diğer masraflardan tasarruf yapabileceklerini anında göreceklerinden bu durum onları yazıcıyı kullanırken çevreye karşı daha duyarlı olmaya yöneltecektir.
Örneğin, Eco Modunda kullanıcılar kağıt tüketimini % 75’e, CO2 emisyonunu ise % 89’a varan oranlarda azaltabilir.

Samsung Electronics BT Çözümleri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Kyuho Uhm şunları söyledi: “Samsung, pek çok küçük ve orta büyüklükteki işletmenin yüksek işlevsellik ve performans istediğini, ancak bu şirketlerin işletme masraflarını düşürme konusunda giderek artan baskılarla karşı karşıya geldiklerini görüyor. ML-2950ND, ML-2955ND ve ML-2955DW yazıcıların tümü yüksek düzeyde performans ve işlevsellik sunarken, aynı zamanda düşük çalışma gürültüsü düzeyi ve azaltılmış enerji tüketimi sayesinde her türlü çalışma ortamı için uygun çözümler oluşturur.”