Skip to main content

Meta’nın Twitter rakibi Instagram Threads’in 6 Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hatırlarsanız Instagram’ın metin tabanlı bir uygulama ile Twitter’a rakip olacağını sizlere aktarmıştık. Hatta bunun ardından Meta’nın bazı üst düzey yöneticileri tarafından yeni platformun görüntüleri sızdırılmıştı. Threads adı verilen uygulamanın ne zaman piyasaya sürüleceği ise net değildi.

App Store listesine göre, Threads’in 6 Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. App Store’dan uygulamanın resmi ve kısa açıklaması şöyle:

“Instagram’ın metin tabanlı konuşma uygulaması olan Threads ile daha fazlasını söyleyin. Threads, bugün önem verdiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğer kişileri takip edebilir ve onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, görüşlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendi sadık takipçilerinizi oluşturabilirsiniz.”

Threads, kısa süreliğine Google Play’de de boy gösterdi ancak çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Threads her ne kadar 6 Temmuz’da indirilebilir olsa da, uygulamaya giriş yapıp hemen gönderi paylaşabilecek miyiz henüz net değil. Bununla birlikte Threads’in 6 Temmuz’dan itibaren Türkiye’de de indirilebilir olup olmayacağı konusunda da net bir bilgi olmadığını da belirtelim.

Kaynak: Instagram’s Twitter competitor launches July 6th, according to the App Store – The Verge