Skip to main content

AirPods Pro’ya vücut ısısı takibi ve işitme testi gibi sürpriz özellikler eklenecek.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, bu sonbaharda iPhone 15 serisinin lansmanıyla birlikte AirPods Pro için bir USB-C şarj kutusu piyasaya sürecek. Gurman, geçişin bu yıl iPhone 15 serisinde gerçekleşmesi beklenen Lightning’den USB-C’ye geçişle uyumlu olduğunu belirtti.

Apple’ın olası işitme sorunlarını tespit etmek için tasarlanmış AirPods Pro için yeni bir işitme testi özelliği geliştirdiğini de söyleyen Gurman, iOS 17’nin bir parçası olarak gelen diğer AirPods özelliklerine ek olarak gelen yeni işitme testi özelliğinin “AirPods’ların bir kişinin ne kadar iyi işitebildiğini belirlemesine izin vermek için farklı tonlar ve sesler çalacağını” belirtti.

Gurman ayrıca, Apple’ın gelecek nesil AirPods’lar için ek sağlık sensörleri geliştirmeye çalıştığına dair önceki söylentileri de yineledi. Bunlardan biri, Apple Watch Series 8 ve Ultra modellerinin kullanıcılar uyurken yaptığı gibi, kulak kanalından vücut ısısını ölçme.

Bu işlevlerin kullanıcılara sunulmasının “birkaç ay, hatta yıl” sürebileceğini vurgulayan Gurman, Apple’ın Conversation Boost ve Live Listen gibi mevcut özellikleri temel alarak AirPods’ları bir işitme cihazı olarak nasıl daha iyi konumlandırabileceğini araştırdığını da söylüyor.

Kaynak: Gurman: Apple to Release USB-C AirPods Pro Case, Likely Alongside iPhone 15 Launch – MacRumors