GERÇEK ZAMAN

Erdem Akın Temel | 05.08.2022 - 11:54

Instagram’ın NFT desteği genişletildi

Meta, Instagram’ın NFT desteğinin 100’den fazla ülke için genişletildiğini duyurdu; platformun desteklediği ve destekleyeceği dijital cüzdanlara dair bilgiler verdi.

Meta’nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, bir Facebook paylaşımında Instagram’ın NFT desteğinin 100’den fazla ülke için genişletildiğine değindi.

Bilindiği üzere, Instagram, NFT’lerin platforma entegrasyonları konusunda Mayıs ayında testlere başlamıştı. Şirketin NFT vizyonu hem Mark Zuckerberg tarafından hem de Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından dile getirilmişti.

Zuckerberg’in açıklamasına paralel olarak Meta’nın şirket blogunda yayımlanan bir yazıda ise konunun detaylarına değinildi. Afrika, Asya-Pasifik, Ortadoğu ve Güney ve Kuzey Amerika’da yer alan 100’den fazla ülkede yer alan kullanıcıların NFT’lerini platformda sergileyebilecekleri açıklandı.

Coinbase ve Dapper dijital cüzdanlarının desteklenmeye başlanacağını da açıklayan şirket, Flow blokzincirinde oluşturulan NFT’lerin platformda gösterilebileceklerini de duyurdu.

Instagram halihazırda Rainbow, MetaMask, Trust cüzdanlarını ve Ethereum, Polygon ve Flow blokzincirlerini destekliyor.

Kaynak: Meta Expanding Instagram Support for NFTs to More Than 100 Countries – CNet