Skip to main content

Meta, Instagram’ın Yayın Kanalları özelliğini küresel olarak kullanıma sunduğunu duyurdu.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, belirli içerik üreticilerinin takipçileriyle birden çok mesaj paylaşmasına olanak tanıyan Yayın Kanalları özelliğini ilk olarak Şubat ayında kullanıma sunmuştu. Şirket, özelliği dün itibarıyla küresel olarak herkese açtı.

Düne kadar belirli içerik üreticileri ve kullanıcılar tarafından kullanılabilen bu özellik artık dünya genelindeki tüm Instagram kullanıcıları için aktif. Meta CEO’su Mark Zuckerberg duyuruyu kendi kanalında yaptı ve International Cricket Council (ICC), yönetmen Karen X. Cheng, influencer Michael Le ve sanatçı Daniel Arsham gibi birkaç kanalı önerdi.

Kullanıcılar, katılabilecekleri kanalları aramak için DM bölümüne giderek “Önerilen kanallar” bölümüne bakabilir. Instagram, bu önerilerin “kullanıcıların ilgisine, içerik oluşturucularla etkileşimlerine ve Instagram’daki etkinliğine” dayandığını söylüyor.

Meta, takipçilerden geri bildirim ve yanıt toplamak için soru komutlarıyla birlikte, kişilerin katıldıkları kanallara kolayca erişebilmeleri ve yenilerini keşfedebilmeleri için gelen kutusunda özel kanallar sekmesini test ediyor. Şirket ayrıca, içerik üreticileri için kanalda son kullanma tarihi ve saati belirleme, üyeleri yönetmeye yardımcı olması için bir moderatör ekleme ve Hikayelerde bağlantı veya önizleme paylaşma gibi araçları test ediyor.

Meta’nın, bu ayın başlarında WhatsApp’ta da Kanallar özelliğini başlattığını hatırlatalım.

Kaynak: Instagram is rolling out its Channels feature for broadcasting messages globally – TechCrunch