Skip to main content

Instagram’ın yeni özelliklerini sızdırdığı bilinen bir Twitter kullanıcısı Reels’a gelmesi olası bir güncellemeye dair bir tweet paylaştı.

Alessandra Paluzzi adlı bir Twitter kullanıcısının paylaştığı tweete göre 60 saniye ile kısıtlı olan Instagram Reels videolarının uzunluğu 90 saniyeye çıkarılabilir. Henüz Instagram tarafından konuya dair bir açıklama yapılmasa da Paluzzi’nin daha önce de Instagram’ın bazı özelliklerini sızdırdığı biliniyor.

Instagram tarafından uygulamaya eklendiğinde 15 saniye video çekimine izin veren Reels’ta video çekim özelliği önce 30 saniyeye çıkarılmış, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında gelen bir güncelleme ile 60 saniye video çekimi mümkün kılınmıştı. Paluzzi’nin tweetinde görülen ekran görüntüsüne bakılırsa, Instagram, Reels çekim ekranında halihazırda 15, 30 ve 60 saniye arasında seçim yapılmasına imkân sağlayan tuşa 90 saniye seçeneğini de ekleyecek.

Şirket tarafından henüz bir açıklama yapılmasa da TikTok’un rakibi olarak görülen Instagram Reels’ın bu güncellemeyi almasına olası gözle bakılıyor. Zira TikTok kullanıcılarına üç dakikaya kadar çekim imkânı sağlıyor.

Kaynak: Instagram may soon let you create longer Reels – XDA Developers