Skip to main content

Arama sonuçlarında reklam göstermeye başladığını açıklayan Instagram, ayrıca “hatırlatıcı reklamlar” alma seçeneği de sunuyor.

Yakında Instagram’da önceden görmediğiniz yerlerde reklamlar görebilirsiniz. Çünkü Instagram işletmelere keşfedilmeleri için daha fazla seçenek sunmaya başladı. Şirketin paylaştığı bilgilere göre; bunlardan biri “arama sonuçlarında yer alacak reklamlar” diğeri ise “hatırlatıcı reklamlar”.

Uygulamada belirli bir terimi aradığınızda, örneğin “makyaj” aramasını yaptığınızda, sonuçlar arasında “sponsorlu” olarak işaretlenen içerikler görünecek.

Deneme sürecinin ardından arama sonuçlarında reklam gösterilmesinin önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanıma sunulması planlanıyor.

Instagram “hatırlatıcı reklamlar” seçeneği ile de işletmelere, gelecek etkinliklerini ya da lansmanlarını duyurma ve insanlara kolayca bildirme fırsatı sunuyor. Kullanıcılar belirli bir etkinlik için uygulamanın “hatırlatıcı reklamlar” seçeneğini etkinleştirdiğinde, etkinlik başlamadan bir gün önce, 15 dakika önce veya etkinlik başladığında Instagram’dan bildirim alacak. Bu hatırlatıcılar, diğer herhangi bir Instagram bildirimi gibi kilit ekranında görünecek.

Kaynak: Instagram is putting ads in search results – engadget