Skip to main content

Sinematografik oyun Eyes of Sky ilginç kurgu ve dinamiğiyle dikkat çekiyor.

Dünyanın ilk sinematografik mobil oyunu iddiasındaki Eyes of Sky, interaktif sinema deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Oyunun konusu şöyle: Ece (Gökçe Suyabatmaz) isimli bir kadının ölüm ihbarını güvenlik kamerası görüntüleriyle birlikte alan tecrübeli Başkomiser Ersin (Fikret Kuşkan), ekibiyle birlikte olay yerine vardıklarında ortada bir ceset yoktur. Kameraları incelediklerinde eski eşi Serkan Aksoy (Emre Mutlu) tarafından öldürüldüğü tespit edilen Ece’nin hâlâ çözülmesi gereken bir gizemi vardır. O da henüz bulunamayan ve güvenlik kameralarına yansımayan cesedi. Cinayeti kesin bir biçimde reddeden Serkan’ın ifadeleri ve olayın sıra dışı durumu Ersin’i soruşturmayı derinleştirmesi için daha da motive eder. Fakat bu şüpheli durum bir cinayetten çok daha fazlasıdır. Ersin soruşturmayı derinleştirdikçe ve elindeki bütün deşifre edilmiş görüntüleri inceledikçe kendini büyük bir çıkmazın ve sıra dışı sırların içinde bulur.

Eyes of Sky’a ünlü isimler hayat veriyor

Oyunseverler eşkali verilen şüphelileri güvenlik kameralarını inceleyerek bulmaya çalışacak, sorgulamalar yapıp şüpheli cevapları tespit edecek ve deşifre edilmiş yüzlerce fotoğraf, video ve günlük ile soruşturmayla ilgili ipuçları toplayacak. Ayrıca tam kapsamlı bir polisiye simülasyonla dikkat, sabır ve zekâ test edilip oyunseverlerin sınırları zorlanıyor.

Eyes of Sky’ın yönetmenliğini oyun tasarımını ve senaryosunu yeni medya sanatçısı Eray Dinç üstleniyor. Yapımcılık koltuğunda da kardeşi ve Women in Games’in kurucusu Simay Dinç var. Oyunun geliştiricisi ve yazılımın başındaki kişi ise deneyimli yazılımcı Can Aksoy. Müziklerin tamamı da özgün olarak Kaydedenler Kulübü tarafından Sertaç Özgümüş ve Güntaç Özdemir tarafından kaydedildi. Efektler ise Mutlu Çağdaş Usta’ya ait. Fikret Kuşkan, Haldun Boysan, Gökçe Suyabatmaz, Emre Mutlu ve Halim Ercan gibi önemli sinema oyuncuları bir araya getiren Eyes of Sky’ın senaryo doktorluğunu ve danışmanlığını polisiye yazarı Ahmet Ümit yürüttü.

Eyes of Sky 25 Ekim’de App Store’da oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Şu an için iOS’a özel çıkan 2 hafta içinde Google Play’den de indirilip oynanabilecek. Oyunda uygulama için satın alma seçenekleri de mevcut. Oyunu indirmek için şu adresi kullanabilirsiniz.