TEKNOLOJİ

DigitalAge | 17.07.2014 - 11:43

iGaranti’de artık işlemler de “konuşarak” yapılıyor

Sesle Yönet özelliğiyle, iGaranti'de gezinmenin yanı sıra bazı işlemlerin ses komutuyla yapılmasını sağlıyor

Garanti Bankası’nın Android ve iOS platformlarda sunduğu iGaranti uygulaması, geliştirilen Sesle Yönet özelliğiyle, uygulama içinde gezinmenin yanı sıra bazı işlemlerin de baştan sona ses komutuyla yapılmasını sağlıyor.

Garanti Bankası, Speechouse ve Nuance işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışma, konuşma teknolojileri kullanılarak uygulamanın içerisinde gezinmeyi ve işlemleri konuşarak tamamlamayı sağlıyor.

iGaranti uygulaması, iOS platformlarda; kullanıcı bakiye ve kart limiti sorgusu, döviz alış ve satış, para transferi taleplerini sesle gerçekleştirebilme imkânı sunuyor. İşlemlerin, yakın zamanda Android platformlardaki Sesle Yönet özelliğine de taşınması planlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, iGaranti üzerinde Sesle Yönet özelliğinin nasıl kullanıldığını şöyle açıklıyor:

“Kullanıcımız iGaranti içerisinde, avatar üzerinden ‘Sesle Yönet’ özelliğini açtıktan sonra, örneğin ‘Ali’ye 50 lira gönder’ diyerek işlemi başlatabiliyor, açıklama dahil gerekli tüm bilgileri konuşarak girebiliyor ve işlemi ‘Onaylıyorum.’ diyerek tamamlayabiliyor.”

Fotoğraf: iGaranti Twitter