Skip to main content

Huawei’nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni akıllı saati “Watch GT 2”, Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu.

Huawei‘nin yeni nesil akıllı saati Watch GT 2, 46 mm’lik versiyonuyla raflardaki yerini aldı. Watch GT 2, cam tasarımı, daha geniş ve sınırsız ekranıyla öne çıkıyor. Cihaz, 454×454 piksel çözünürlüklü 1,39 inç AMOLED ekrana sahip. Aktivite takip özelliklerine önem veren kullanıcılar için çözümler sunan model sekiz açık hava sporunu ve yedi kapalı salon sporunu destekliyor. Watch GT 2, Bluetooth ile telefon üzerinden aramalar yapma ve müzik dinleme işlevlerini gerçekleştirebiliyor.

Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Huawei cep telefonları ile Bluetooth bağlantı kurarak 150 metreye kadar Bluetooth çağrıları destekliyor. Saat telefon rehberi işlevini de desteklediği için iletişim bilgileri saate kaydedebiliyor ve liste üzerinden arama yapılabiliyor. Cihaz aynı zamanda 500 mp3 barındırılabilecek geniş depolama kapasitesine sahip.

Nabız takibi de yapabilen akıllı saat aynı zamanda uyku kalitesini de ölçüyor. Bu sayede uyku iyileştirme önerileri yaparak kullanıcıların daha kaliteli bir uyku sürmesini sağlamayı amaçlıyor. Akıllı saatin sağlık odaklı özellikleri arasında Huawei TruRelax teknolojisi de yer alıyor. HRV (kalp atış hızı değişkenliği) kaydeden akıllı saat, kullanıcıların stres endeksi hakkında çıkarım yapabiliyor. Gün içinde hareketsiz kalmamanız içinse zaman zaman sizi hareket etme konusunda uyarıyor.

Huawei Watch GT 2, 46 mm versiyonu spor ve klasik modelleriyle Türkiye’de 1.499 TL fiyatla raflardaki yerini aldı.