Skip to main content

HTC kısa bir süre önce New York’ta Microsoft ile beraber gerçekleştirdiği global lansmanın ardından yeni Windows 8 işletim sistemine sahip telefonlarını Türkiye’de de tanıttı. İlk Microsoft imzalı Windows 8 telefonları…

HTC kısa bir süre önce New York’ta Microsoft ile beraber gerçekleştirdiği global lansmanın ardından yeni Windows 8 işletim sistemine sahip telefonlarını Türkiye’de de tanıttı. İlk Microsoft imzalı Windows 8 telefonları olan Windows® Phone 8X ve 8S by HTC® Kasım ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Farklı renk alternatifleriyle kullanıcıların beğenisine sunulan yeni akıllı telefonlarda Windows Phone 8 işletim sistemi, ikonik tasarım, BeatsAudio™ ile stüdyo kalitesinde ses ve kamera özellikleri bir araya geldi.
Telefon özellikleri

Windows Phone 8X ve 8S by HTC, hoparlörleri destekleyen amfi donanımına sahip.
Windows Phone 8X by HTC ilk kez aynı anda dört ya da daha fazla kişiyi fotoğraflayabileceğiniz 2,1 megapiksel, f/2.0 diyafram açıklığına sahip, 88° ultra geniş açılı ön kamera sunuyor. Ayrıca yine ön kamerası ile 1080p full HD çözünürlüğünde video çekimini destekliyor. Arka kamerası ise düşük ışık koşullarında daha iyi performans için arkadan aydınlatmalı (BSI) bir sensöre sahip 8mp’lik bir CMOS kullanıyor; f/2.0 diyafram açıklığı, 28mm lens ve özel bir görüntüleme yongası da kameranın diğer özellikleri arasında yer alıyor. 
Windows Phone 8X by HTC 4,3 inç, HD çözünürlükte, LCD 2 ekrana sahip. Ekranı hafif Gorilla® Glass 2 ile bir yandan günlük darbeler ve çizilmelerden korunurken, diğer yandan optik laminasyon sayesinde yansımaların ve parlamaların azaltılması sağlanıyor. 


Windows Phone 8X by HTC, Kaliforniya Mavisi, Grafit Siyahı ve Neon Sarısı gibi çeşitli renklerle geliyor. 


Windows Phone 8S by HTC ise kullanıcıların Windows Phone Live Tiles bileşenlerini, her mesajı ve fotoğrafı kristal berraklığında ve göz alıcı renklerde görmesini sağlayan Gorilla® Glass parlak LCD 4” ekrana sahip. 
Windows Phone 8S by HTC ise Domino Siyah ve Beyazı, Fiesta Kırmızısı, Atlantik Mavisi, Gökdelen Grisi ve Sarısı renk seçeneklerine sahip.