Skip to main content

Vancouver’lı tasarımcı ve yazılımcı Nathan Pryor, bir bal kabağından tetris yaptı.  Pryor bu ürünü Cadılar Bayramı partisinde arkadaşlarıyla eğlenmek için yaptı ve internette yayınladı. YouTube üzerinden yaklaşık 270 bin kere…

Vancouver’lı tasarımcı ve yazılımcı Nathan Pryor, bir bal kabağından tetris yaptı. 

Pryor bu ürünü Cadılar Bayramı partisinde arkadaşlarıyla eğlenmek için yaptı ve internette yayınladı. YouTube üzerinden yaklaşık 270 bin kere görüntülendi.
Yaptığı çalışmaya, İngilizcede pumpkin (bal kabağı) ve tetris’i birleştirerek pumpktris adını veren Pryor, blogunda bu orijinal fikrin uygulamalarına yer verdi. Yaklaşık 12 saat süren bu çalışmayı Pryor, 1,5 haftada bitirdi.

Bal kabağının başlığını oynatarak yön kontrolü yapılabilen tetris oyununu görüntülenmesinde 128 adet LED ampul kullanıldı. 
DIY (Kendin Yap) akımına uyumlu bir aileden gelen Pryor’un bu projesinden başka projeleri de bulunuyor. 
Bir şeyi nasıl yapıldığını bilmemenin bir şey üretmemenin bir bahanesi olmadığını söyleyen Pryor; aksine bu durumun öğrenmek için bir neden olduğunu düşünüyor.
Twitter adresinde, Pryor 15 dakikalık ününün balkabağından olmasını hiç beklemediğini yazdı. Ek olarak; Pryor kendi bloğunda  tetriste şimdiye kadar yaptığı en yüksek skorun 9 bin 800 olduğunu belirtti.