Skip to main content

HONOR ve Gameloft katlanabilir telefon dünyasında oyun deneyimini geliştirmek için güçlerini birleştiriyor.

HONOR, PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR modeliyle oyun deneyimini ikiye katlamak için uzman oyun geliştiricisi Gameloft ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu işbirliğiyle, popüler oyun Asphalt 9: Legends’ın katlanabilir akıllı telefonlardaki büyük ekranlara özel yeni sürümü ve katlanabilir kategoride 120 FPS oyun deneyimi küresel olarak HONOR ile ilk kez mobil oyun severlerle buluşuyor.

HONOR Ürün Grubu Başkanı Fei Fang, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, HONOR’un gelişmeye olan inancı ve gerçekleştirdiği iş birlikleriyle rekabet üstünlüğünü korumaya olan daimi bağlılığı sayesinde katlanabilir ekosisteminde önemli bir oyuncu olarak kendini kanıtlamaya devam ettiğini belirtti. Fang, “PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR modelindeki oyun deneyimini optimize etmek adına Gameloft ile yaptığımız en yeni işbirliği, HONOR cihaz kullanıcıları için en iyi katlanabilir kullanıcı deneyimini yaratma konusundaki kararlılığımızın bir kanıtıdır. HONOR, katlanabilir cihazlar için donanım ve yazılım entegrasyonunu geliştiren iş birliklerini takip ederek, tüketicilere en ileri teknolojiyi sağlayan bir ekosistem oluşturmayı amaçlamaktadır” dedi.

Gameloft Küresel İş Geliştirme OEM Başkan Yardımcısı Henry Pan ise şunları söyledi: “Geçmişteki örnekler, katlanabilir akıllı telefonlar için ince ve hafif bir tasarım arayışının genellikle teknolojik performans ve grafik kapasitesinden ödün vermeye yol açtığını gösteriyor. Bu da gelişmiş oyun deneyimleri yaratmak için engel oluşturuyor. HONOR ile işbirliğimiz, mobil cihazlarda oyun geliştirme konusundaki uzmanlığımızı HONOR’un katlanabilir cihazlarda yazılım ve donanımın sorunsuz entegrasyonundaki deneyimiyle birleştirerek küresel oyuncular için Asphalt 9: Legends ile sektör lideri bir sürükleyicilik sunuyor.”

Yapılan açıklamaya göre; HONOR, PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR’deki oyun deneyimini optimize etmek için Gameloft ile işbirliği yaparak, dünyada 120 FPS Asphalt 9: Legends oyununu katlanabilir bir akıllı telefona getiren ilk şirket oldu. 120 FPS mobil oyunculara, Asphalt 9: Legends’ın en yeni Dragon Race ve Festive Sparks sezonlarında daha akıcı grafiklerle oynama imkânı sunarken, aynı zamanda kuzey ışıkları altında lüks arabalarla drift yapma hayallerini gerçeğe dönüştürme olanağı sağlıyor. 120 FPS ayrıca, çeşitli dünya şehirlerinin dijital olarak yeniden oluşturulmuş sokaklarında akrobatik hareketler yapma, hız sürüşlerinde ustalaşma ve rakiplerini geçmek isteyen rekabetçi oyunculara daha hızlı tepki süreleri sunarak yardımcı oluyor.

HONOR ve Gameloft, mobil oyun işleme sürecini yeniden yapılandırarak, gölgelendirici değiştirme teknolojisini kullanıyor. Fiziksel dokuları GPU tabanlı yapılandırma teknolojisiyle yeniden tasarlayan ve katlanabilir cihazların grafik işleme yeteneklerini yapay zeka ile birleştiren HONOR, oyunculara sürükleyici bir görsel ve işitsel deneyim sunuyor. Yeniden tasarlanan Asphalt 9: Legends, ultra geniş katlanabilir ekrana en iyi şekilde uyumlu, akıcı, yüksek kaliteli görseller ve ultra hızlı yanıt süreleri sunuyor.

HONOR’un açıklamasına göre, bu yeni büyük ekranlı oyun deneyimi, şirketin karşılıklı fayda sağlayan bir ekosistem oluşturma yolculuğunda kaydettiği bir başka önemli ilerlemeyi temsil ediyor ve katlanabilir cihazların ana akıma entegrasyonunda ön sıralarda yer alıyor. Asphalt 9: Legends’ın PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR’ye uyarlanması, farklı disiplinler arası inovasyonun bir örneği olarak öne çıkıyor. Bu işbirliğinin başarısı, katlanabilir yazılım ekosistemi adaptasyonunun gelecekteki görünümüne ışık tutuyor.

Paylaşılan bilgilere göre; optimize edilmiş Asphalt 9: Legends, Şubat 2024’te HONOR Magic V2 ve PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR için Google Play’de oyun tutkunlarıyla buluşacak. HONOR Magic V2 Serisinin tüm kullanıcıları, ilk kez katlanabilir bir telefonda bu geliştirilmiş oyun deneyiminin tadını çıkaracak.