Skip to main content

Samsung ve UNDP işbirliğiyle yürütülen “Innovation Campus” Programı kapsamında genç kadınlara özel açılan yeni yapay zekâ sınıfının başvuruları başladı.

Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle oluşturulan “Innovation Campus” programı, gençlere iş piyasasında güçlü bir başlangıç yapmaları için teknik beceriler kazandırıyor ve eğitimde fırsat eşitliği sunuyor.

Program kapsamında açılan ve başvuruları devam eden yeni yapay zekâ sınıfı, genç kadınları dijital dünya hakkında bilgilendirirken, aynı zamanda onların geniş vizyon geliştirmesine ve toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler bulmalarına olanak tanıyor. Yapay zekâ sınıfının, 8 Mart haftasında hayata geçmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratması hedefleniyor. Bunun yanı sıra mentorluk desteğiyle genç kadınların kritik düşünme, problem çözme ve yaratıcı fikir geliştirme yeteneklerinin artırılması, hem kişisel hem de profesyonel gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Program, gençleri geleceğin teknoloji sektörüne hazırlarken, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda yapay zekâ projeleri geliştirme fırsatı sunarak toplumsal sorunlara çözüm üretmeyi teşvik ediyor. Katılımcılar, eğitimlerini tamamladıktan sonra kendi projelerini tasarlayacak ve programı başarıyla tamamlayan katılımcılar ise sertifika ile ödüllendirilecek.

Yapay zekâ sınıfına katılmak isteyenler başvurularını buradan yapabilir.