Skip to main content

HBO Max ve Discovery Plus ortaklığıyla Max adlı yeni bir streaming platformu oluşturuldu.

Çarşamba günü düzenlenen bir etkinlik sırasında Warner Bros. Discovery, yeni hizmetin 23 Mayıs’ta başlayacağını ve aylık 19.99, 15.99 ve 9.99 dolar olmak üzere 3 farklı abonelik seçeneği sunacağını duyurdu.

Aylık 19,99 ABD doları tutarındaki reklamsız Ultimate planı; bazı içerikler için 4K HDR Dolby Atmos, 100 çevrimdışı indirme ve dört eşzamanlı akışla birlikte gelirken, aylık 15,99 ABD doları tutarındaki standart reklamsız plan; HD kalitesi, iki eşzamanlı akış ve 30 çevrimdışı indirme sunuyor. En ucuz reklam destekli plan ise, HD kalitesi ve iki eşzamanlı akış sunuyor.

Bildiğimiz HBO Max uygulaması tamamen ortadan kalkacak ve 23 Mayıs’ta otomatik olarak Max’e güncellenecek olsa da Discovery Plus, reklamlarla birlikte aylık 4,99 ABD Doları veya reklamsız aylık 6,99 ABD Doları fiyatını koruyan bağımsız bir seçenek olarak kalacak. Warner Bros. Discovery, HBO Max kullanıcılarını, profillerini, izleme geçmişlerini ve fatura bilgilerini otomatik olarak yeni hizmete taşıyacak.

Platformun kullanıma açılmasıyla Superman, Batman, Wonder Woman, Game of Thrones, The Lord of the Rings, Harry Potter, Susam Street, Looney Tunes gibi birçok içerik izleyicilerle buluşacak. Şimdilik sadece ABD’de kullanılacak olan Max’in ülkemize ne zaman geleceği ise henüz net değil.

Kaynak: HBO and Discovery’s ‘Max’ streaming service is here – The Verge