Skip to main content

Dijital oyun fenomeni Tetris gerçek hayata taşınıyor Hasbro, dünyanın en çok oynanan dijital oyunlarından Tetris’in lisans sahibi The Tetris Company ile bir işbirliğine imza attı. Bu lisans anlaşmasıyla Hasbro, Tetris…Dijital oyun fenomeni Tetris gerçek hayata taşınıyor
Hasbro, dünyanın en çok oynanan dijital oyunlarından Tetris’in lisans sahibi The Tetris Company ile bir işbirliğine imza attı. Bu lisans anlaşmasıyla Hasbro, Tetris markasını temel alan oyunları geliştirme ve dağıtma hakkına sahip oldu. 

Hasbro Oyunlar Pazarlama Başkan Yardımcısı Jonathan Berkowitz, işbirliğiyle ilgili olarak oyun severlere yenilikçi ve yüz yüze oynayabilecekleri yepyeni bir Tetris deneyimi yaşatacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını söyledi.
The Tetris Company’nin yöneticisi Henk Rogers ise, “Tetris, yaklaşık 30 yıldır dünya çapında milyonlarca insan tarafından mobil cihazlar ve bilgisayar ortamlarında oynandı. Hasbro ile işbirliği yaparak Tetris markasını geliştirmekten ve Tetris sevenlerin oyunu yüz yüze oynamasını sağlayarak Tetris eğlencesine yeni bir boyut kazandıracak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.
Hasbro’nun yaratacağı yeni Jenga Tetris’te oyuncular oyunu Tetris bloklarıyla oynayacak ve kuleyi devirmeden yükseltmeye çalışacak.
Hasbro ve Tetris, oyun ve oyuncak dünyasına yeni bir eğlence boyutu katacak olan ilk ürünlerini bu yılın ikinci yarısında piyasa sunacak.