Skip to main content

Windows 8’e geçişi kolaylaştıracak bir kılavuz görevini gören bir mikrosite yayına alındı. İlk iki ayda 60 milyondan fazla kullanıcıya erişen Windows 8 lansmanına paralel olarak, Microsoft’un 12 yıllık işletim sistemi…

Windows 8’e geçişi kolaylaştıracak bir kılavuz görevini gören bir mikrosite yayına alındı.
İlk iki ayda 60 milyondan fazla kullanıcıya erişen Windows 8 lansmanına paralel olarak, Microsoft’un 12 yıllık işletim sistemi Windows XP için verdiği destek 8 Nisan 2014’de sona eriyor. Türkiye’nin yaratıcı dijital pazarlama ve sosyal medya ajanslarından Roy+Teddy de bu doğrultuda Windows XP’den Windows 8’e geçişle ilgili bir mikrosite hazırladı. 
‘Microsoft artık Windows XP’ye güle güle diyor!’ mesajı üzerine kurgulanan mikrosite, HTML5 teknolojileri kullanılarak geliştirildiği için laptop, tablet ve masaüstü PC’lerden görüntülenebiliyor. 
Windows XP’ye neden veda etmeleri gerektiğini hareketli bir infografik üzerinden öğrenen kullanıcılar, Windows 8’ in yeni özelliklerini keyifli animasyonlar eşliğinde detaylı bir şekilde inceleyebiliyor. 
Mikrositeyle ilgili görüşlerini paylaşan Microsoft Türkiye Windows Ürün Grubu Müdürü Onur Altıntaş, “Microsoft olarak, en yeni teknolojiler aracılığıyla kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda kullanıcılarımıza, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğümüz; performansı, ara yüzü ve hızıyla çok yönlü bir deneyim sunan en son işletim sistemimiz olan Windows 8’e geçmelerini öneriyoruz. Yine de kullanıcılarımızın uzun yıllardır alıştığı Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diğer önemli güncellemeleri sunmaya devam edeceğiz. Roy+Teddy ile birlikte geliştirdiğimiz bu sitede, kullanıcılarımıza Windows 8’e geçişle ilgili tüm detayları aktarıyoruz.” dedi.  
Roy+Teddy’nin tasarladığı mikrositeye şuradan ulaşılabilir.