Skip to main content

Türkiye’de internet girişimlerine en fazla yatırım yapan isimlerin başında gelen Aslanoba Capital’in Kurucusu Hasan Aslanoba ile 2015’i değerlendirerek, 2016’ya dair ön görülerini aldık

Türkiye internet pazarına yaptığı katkılarla girişimci ekosisteminin en önemli aktörlerinden biri olan Hasan Aslanoba ile geride bıraktığımız yılı ve yeni dönemde sektörün en fazla konuşacağı başlıkları konuştuk. Hasan Aslanoba’nın söyleşide ortaya koyduğu önemli tespitlerin öne çıkanları şöyle;

  •  Şu ana kadar Türkiye’de 43 tane şirkete yatırım yaptım, bunlardan 8 tanesi bir yere varmadı, başarısız oldu. Şu anda devam eden 35 işim var.
  •  Kurumsal firmalar da risk alma kültürü yok, her şeyi sağlama oynadıkların kolay kolay değişmeyen politikaları var. O yüzden kurumsal firmalara kendileri bir girişim yapacaklarına, girişimcilere yatırım yapmalarını tavsiye ediyorum.
  • 2016’da öne çıkacak iş modelleri anlamında 2015’e göre çok büyük bir farklılık olmayacak. Yine mobil, pazar yeri modelleri, fintech ve foodtech alanlarındaki girişimlerin bu yıl öne çıkacağını düşünüyorum.
  • Aslanoba Capital olarak iddiamız bizim bir tane çok başarılı işimiz bile, bütün portföyü bize geri getirecektir. Şu an bir iki tane çok iyi giden işimiz bu potansiyeli taşıyor.