Skip to main content

Oyuncu Haluk Bilginer, puhutv’de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Ay Yapım’ın puhutv’de yayınlanan 12 bölümlük dizisi Şahsiyet’in başrol oyuncusu Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Haluk Bilginer, Türkiye’nin Uluslararası Emmy ödüllü ilk oyuncusu oldu.

Bilginer, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde İngiltere’den Christopher Eccleston (BBC – Come Home); Brezilya’dan Raphael Logam (Barry Company – Impuros) ve Almanya’dan Jannis Niewöhner (Amazon – Beat) yapımları ile finale kalmıştı. Bilginer, ödülü aldıktan sonra yaptığı açıklamada “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey” sözleriyle duygularını ifade etti.

Senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği Şahsiyet, 2018 yılında yayınlanmıştı.