TEKNOLOJİ

DigitalAge | 29.02.2012 - 17:08

GSMA TıklaKonuş’u ödüllendirdi

Turkcell, 2012 Global Mobil Ödülleri’nde (2012 Global Mobile Awards) TıklaKonuş servisi ile ödül aldı. Turkcell’lilerin Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeden tek tıklamayla sesli arama yapabilmelerini sağlayan TıklaKonuş servisi, ‘Müşteriye Hizmet İçin En İyi Ürün veya Çözüm’ dalında 6 şirket arasında birinci oldu. Global Mobil Ödülleri, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından bu yıl […]

Turkcell, 2012 Global Mobil Ödülleri’nde (2012 Global Mobile Awards) TıklaKonuş servisi ile ödül aldı.

Turkcell’lilerin Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeden tek tıklamayla sesli arama yapabilmelerini sağlayan TıklaKonuş servisi, ‘Müşteriye Hizmet İçin En İyi Ürün veya Çözüm’ dalında 6 şirket arasında birinci oldu.

Global Mobil Ödülleri, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından bu yıl sekiz kategoride ve 31 ayrı dalda verildi. Tüm dünyadan toplam 600 başvuru yapılan 158 finalistin yarıştığı Global Mobil Ödüllerinde aldıkları ödül ile ilgili konuşan Turkcell genel müdürü Süreyya Ciliv şunları söyledi: Turkcell olarak bu yıl TıklaKonuş ile GSMA’den bir‘takdirname’ kazandık.  Ödülün gurur veren bir diğer yönü ise, bize kazananlar listesine ülkemizin adını yazdırma fırsatı vermiş olması. Türkiye’nin artık teknolojiyi ithal eden değil üreten ülke haline gelmesi için çok çalışıyor ve bu yoğun çabamızın sonuç verdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz.”  
    
TıklaKonuş nedir?

TıklaKonuş servisi, Web siteleri üzerinden tek tık ile iki kişi arasında sesli görüşme başlatma, yönetme ve sonlandırma hizmetlerinin gerçekleştirmesini sağlar. Bu hizmet ile görüşmenin ücretlendirilmesi, görüşmenin başlatıldığı web sitesine göre 1,5TL ile 40Krş arasında değişiklik gösterir. Çağrıya cevap vermek ücretsizdir.
 
Kullanıcıların kendi tercihi ve izni doğrultusunda Facebook üzerinden de başlatıabildikleri sesli görüşme ile her iki kullanıcının da cep telefonu üzerinden gerçekleşiyor.
Facebook kullanıcılarınınTıklaKonuş hizmetinden yararlanabilmeleri için Turkcell’li olmaları vehttp://apps.facebook.com/turkcelltiklakonus adresindeki uygulamayı yükleyerek cep telefonu numarasını bir kez sisteme kayıt etmeleri gerekiyor. 
 
TıklaKonuş nasıl çalışır?

•    Tıklakonuş ile arama başlatma onaylandığında, 757 3223 servis numarasından arayan kişiye bir çağrı gelir.
•    Gelen çağrı cevapladığında, 757 3223 servis numarası diğer kullanıcıyı da arar.
•    Her iki tarafta cep telefonunu açtığında görüşme başlamış olur.