Skip to main content

Interpol  Salı günü, şubat ayının ortasında başlattığı soruşturmalar kapsamında Avrupa ve Güney Amerika’da Anonymous adlı hacker grubuna ait olduğundan şüphelendiği 25 kişiyi tutukladı. Yaşları 17 ile 40 arasında değişen tutukluların…

Interpol  Salı günü, şubat ayının ortasında başlattığı soruşturmalar kapsamında Avrupa ve Güney Amerika’da Anonymous adlı hacker grubuna ait olduğundan şüphelendiği 25 kişiyi tutukladı.

Yaşları 17 ile 40 arasında değişen tutukluların Kolombiya’nın savunma bakanlığı ve Şili’nin devlet kütüphanesi gibi yerlere siber saldırıda bulundukları öne sürülüyor.

Tutuklanan kişiler arasında İspanya ve Latin Amerika’da Anonymous’un bilgisayar işlevleri müdürü olduğu düşünülen ve ‘Thuder’ ile ‘Pacotron’ takma isimleri ile hitap edilen bir kişi de yer alıyor.

Anonymous’un bu tutuklamaların ardından Interpol’un sitesini çökertmek üzere harakete geçtiği söyleniyor. Anonymous’un Brezilya ayağından olduğu düşünülen bir Twitter hesabı Interpola yönelik şu mesajı yayınladı: “Interpol, Anonymous’u ele geçiremezsin. O bir fikirdir.”