Skip to main content

Yahoo, kendi patentlerini ihlal eden teknolojileri kullandığını iddia ettiği Facebook ile yasal bir mücadeleye girmeye hazırlanıyor. Pazartesi günü kendi aralarında toplanan iki şirketin yetkililerin, Yahoo’nun sahip olduğu yaklaşık 10-20 patent…

Yahoo, kendi patentlerini ihlal eden teknolojileri kullandığını iddia ettiği Facebook ile yasal bir mücadeleye girmeye hazırlanıyor.

Pazartesi günü kendi aralarında toplanan iki şirketin yetkililerin, Yahoo’nun sahip olduğu yaklaşık 10-20 patent ile ilgili görüştükleri bildiriliyor. Diğer teknoloji şirketlerinin de bahsi geçen teknolojileri  patentlediğini bildiren Yahoo, Facebook şirketinin kullandığı bu teknolojiler için kendilerine bir ücret ödememeleri durumunda yasal yollara başvuracağını söyledi.

E.posta yoluyla duyuru yapan şirket, Facebook’un reklam, gizlilik ayarları, haber akışı ve mesajlaşma hizmeti için kullandığı teknolojilerin patentine sahip olduğunu ve ‘entelektüel malvarlığını korumak adına hisse sahiplerine, çalışanlarına ve diğer ilgili birimlere sorumluluğu olduğu’nu açıkladı.

Facebook sözcüsü ise, ‘Yahoo, New York Times ile irtibata geçtiği sırada bizimle temas kurduğu için, hakkımızda yapılan iddiaları detaylı bir şekilde değerlendir fırsatımız olmadı’ diye karşılık verdi.

Haber kaynak: reuturs.com