MOBİL

Digital Age | 22.10.2021 - 16:11

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition 11 Kasım’da satışa sunulacak

Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas'ı içerecek olan set bir süredir bekleniyordu.

Rockstar Games, Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition’un 11 Kasım’da piyasaya sürüleceğini açıkladı. Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas oyunlarının güncellenmiş versiyonlarını içerecek olan setin çıkış tarihi Grand Theft Auto III’ün çıkış tarihinin 20. yılı olacak şekilde planlandı.

Rockstar Games’ten gelen açıklama, oyunun PlayStation 5, Xbox X/S, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de oynanabileceği şeklinde. Akıllı telefonlar için de bir versiyonun hazırlanacağı ve 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürüleceği belirtildi.

Oyunların tekrar piyasaya sürülmeleri uzun zamandır konuşuluyor olsa da Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, bu tür yeniden piyasaya sürme durumlarında şirketin basit bir düzenleme yerine teknolojik ve görsel geliştirmelerin yapılması taraftarı olduğunu açıklamıştı.

Rockstar North’da ürün geliştirme müdürü ve stüdyonun yürütücü ortaklarından biri olan Aaron Garbut ise Grand Theft Auto III’ün Rockstar’ın oyunlara bakış açısını tazelediğini ve o oyunun çıkışından beri Rockstar’ın çıkardığı oyunlarda bunun görülebildiğini söyledi. GTA serisinin yanı sıra Red Dead Redemption’dan da bahseden Garbut, Rockstar’ın dünyalar yaratmaya ve bu dünyaları olabildiğince detaylı, inandırıcı ve canlı kılmaya çalıştığını açıkladı. Bu dünyaları sadece oyunculara yönelik etkileşimler içeren yüzeyler olarak görmediklerini, içerisinde hikayelerin, karakterlerini etkinliklerin, eğlenceli etkileşimlerin olduğu dünyalar olması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

11 Kasım’da PlayStation Store, Xbox’ta Microsoft Store, Nintendo eShop ve Rockstar Launcher’da satışa sunulacak olan set, fiziksel olarak 7 Aralık tarihinden itibaren alınabilecek.

Kaynak: Grand Theft Auto: The Trilogy — Definitive Edition will debut on November 11 | VentureBeat