Skip to main content

Yepyeni Telefon Kütüphanesi; yeni uygulamaları, kullanıcı dostu sesli menüsü ve zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile daha da güçlendirildi.

Türk Telekom Grubu’nun Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile 3 Aralık 2011’deki Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi, dördüncü yılına yeni içerik, uygulama ve reklam filmi ile girdi.

Telefon Kütüphanesi, Dünya Engelliler Günü’nde hizmete alınan yeni kullanıcı dostu sesli menüsü ve zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile daha da güçlendirildi. Kullanıcılar yenilenen Telefon Kütüphanesi’nde tuşlamalı menüye ek olarak, sesli menü seçeneğiyle aradığı kitabı daha kısa zamanda bulabilecek; kitapların yanı sıra betimlemeli filmlere, görme engellilerin teknoloji kullanımını destekleyen farklı eğitim içeriklerine, deneme sınavlarına ve pratik sağlık bilgileri gibi pek çok farklı içeriğe de erişebilecek. Yapılan geliştirmeler sonucunda 100 kitapla başlayan proje bugün itibariyle; tasavvuftan sanat tarihine, tiyatrodan biyografiye 50’den fazla kategoride, 1.000’e yakın sesli kitaba ulaştı.

Yeni reklam filmi ilk kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gösterildi
Türk Telekom Grubu’nun Telefon Kütüphanesi’ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için yayınladığı yeni reklam filmi, ilk kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınlandı. İlk reklam filminde büyük beğeni toplayan projenin ikinci filmi de yaratıcı kurgusu ve özgün senaryosu ile dikkat çekiyor. Telefon Kütüphanesi’nde yer alan yüzlerce kitabın sunduğu çeşitliliğe vurgu yapmayı amaçlayan reklam filminde; 3 Silahşörler’den Çalıkuşu’na, Don Kişot’tan Robinson Crusoe’ya kadar birçok kahraman, dinleyicinin kendisini seçmesi için öne çıkmaya çalışıyor.