Skip to main content

14 Mayıs Salı günü başlayacak olan Google’ın geliştirici konferansı Google I/O 2024’ün odağında yapay zekâ olacak.

Teknoloji dünyasında gözler, yarın yani 14 Mayıs Salı günü başlayacak olan Google I/O 2024 etkinliğine çevrilmiş durumda. Google, X paylaşımında “yapay zekâ alanındaki son yeniliklerimiz için takipte kalın” diyerek, bu etkinliğin odağının yapay zekâ olacağını duyurdu.

Geçen yılın I/O’sundan bu yana, OpenAI’ın ChatGPT’siyle rekabet edebilecek yeni ve daha güçlü modeli olan Gemini’yı ve daha küçük modeli Gemma’yı piyasaya sürdü. Bunun yanı sıra Arama, Google Haritalar ve Android için yeni özellikleri üzerine çalışmalar yaptı. Görünen o ki Google I/O 2024 etkinliğinim odak noktası yapay zekâ teknolojileri olacak.

Açılış konuşmasının Google’ın Arama ile üretken yapay zekâyı nasıl birleştirdiği konusunu içereceği söyleniyor. Google’ın uygulamaları için daha üretken yapay zekâ özelliklerini duyuracağı da belirtiliyor. Google’ın I/O’da ayrıca dijital asistanının “Pixie” olarak adlandırılacağı söylenen yeni, daha kişisel bir versiyonunu tanıtacağı ve bu asistanın Gemini destekli olacağı ifade ediliyor. Etkinlikte ayrıca yeni Pixel modellerinin tanıtılması da bekleniyor.

Kaynak: Google I/O 2024 will be all about AI again – The Verge