Skip to main content

Google Görseller (Images)’de aramalar hızlanıyor  Google, daha hızlı ve daha iyi sonuçlar için görsel arama özelliğini yeniledi. Mashable’de yer alan habere göre; şirket, bu haberi Çarşamba günü duyurdu. Google’ın paylaştığı…


Google Görseller (Images)’de aramalar hızlanıyor 
Google, daha hızlı ve daha iyi sonuçlar için görsel arama özelliğini yeniledi. Mashable’de yer alan habere göre; şirket, bu haberi Çarşamba günü duyurdu.
Google’ın paylaştığı blog yazısına göre; önümüzdeki birkaç gün içinde, arama sonuçlarında yer alan görsellerin yeni bir panelde görülmesi bekleniyor. Böylelikle, kullanıcılar klavyelerini kullanarak görselleri daha hızlı aratacak. 
Google’ın güncellenen görsel arama özelliği ile, kullanıcılar sayfanın alt ve üst bölümünde küçük görsellerin ve ortada büyük alanı kaplayan görselle karşılaşacak.
Kullanıcılar, ayrı bir sayfaya yönlendirilmek yerine;  görselin altında hakkında yer alan bilgiyi edinebilecek. Fotoğrafın yer aldığı internet sayfasının adı ve görselin büyüklüğü de görselin yanında yer alacak.
Google Ürün Yöneticisi Hongyi Li’nin belirttiğine göre; Google Görseller’in (Images), kullanıcı ve uzmanlardan gelen geri bildirimlere dayanarak daha iyi arama deneyimi sunması için yeniden tasarlandı. 

Google Görseller’de yapılan arama sonuçları şu anda küçük resimler olarak görüntüleniyor. Kullanıcıların görselle ilgili bilgi alabilmeleri için, imlecin (cursor) görselin üzerinde tutulması gerekiyor. Görseli büyütmek için ise, görselin üzerine tıklanması gerekiyor.