Skip to main content

Google, ofiste artık daha fazla çalışan görmek ve hibrit çalışma modeline geçmek istiyor.

Evlere kapandığımız pandemi döneminin ardından birçok şirket, uzaktan çalışma modelinden vazgeçiyor ve çalışanlarından haftada en azından birkaç gün ofise gelmelerini istiyor.

Teknoloji devi Google da bu şirketlerden biri. Şirket dün çalışanlarına bir e-posta göndererek uzaktan çalışan ve yakınında Google ofisi bulunan çalışanların hibrit bir çalışma modeline geçmelerini istedi. Google’ın çalışanlarına ilettiği, The Verge tarafından paylaşılan e-postada şu ifadeler yer alıyor: “Pandemiye uyum sağladığımız için bazı insanların birçok iyi nedenden dolayı tamamen uzaktan çalışmaya geçtiğini biliyoruz. Uzaktan çalışan ve bir Google ofisinin yakınında yaşayanlar için, hibrit bir çalışma programına geçmeyi düşüneceğinizi umuyoruz. Ofislerimiz, Google topluluğuyla en çok bağlantı kuracağınız yerlerdir. Bundan sonra, yeni uzaktan çalışma isteklerini yalnızca istisna olarak değerlendireceğiz.”

Şirket ayrıca çalışanlarının adresleri ofise uzak olarak tanımlanmamışsa, haftada en az üç gün ofise gelmeleri gerektiğini ve yöneticilerin devamsızlıkları performans incelemelerinde hesaba katabileceğini belirtti.

Kaynak: Google really doesn’t want its employees to work from home anymore – techradar