Skip to main content

Amazon’un, Prime Video için reklam destekli bir abonelik modeli planladığı iddia edildi.

Netflix’in reklamlı abonelik modelinden sonra görünen o ki sıra Amazon’a geldi. The Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre şirket, reklam işini daha da geliştirmek ve eğlenceden daha fazla gelir elde etmek amacıyla Prime Video’ya reklamlı abonelik modeli eklemeyi planlıyor. Habere göre, bu plan başlangıç ​​aşamasında ve sadece son birkaç haftadır şirketin gündeminde yer alıyor.

Amazon, platforma daha fazla reklam destekli programlama getirmek için geçmişte zaten hamleler yapmıştı. Platformdaki bazı programlarda ürün yerleştirmeye dayalı reklamlar ve spor programlarında da reklamlar var. WSJ’nin bildirdiğine göre, Amazon ayrıca Prime Video kanalları aracılığıyla reklam destekli abonelikleri dahil etmek için Warner Bros, Discovery ve Paramount ile görüşmelerde bulunuyor.

Amazon’un bu reklam destekli abonelik modelini ne zaman sunmayı planladığı veya fiyatlandırmanın nasıl olacağı belli değil. Ancak ABD’de aylık 8,99 dolar olan Prime Video’nun reklamlı seçeneği de muhtemelen Netflix’te olduğu gibi 6-7 dolar arasında seyredebilir.

Kaynak: Amazon is reportedly planning an ad-supported tier for Prime Video