Skip to main content

CNET’in haberine göre; teknoloji devi bu yıl satın aldığı toplam 16 şirket için 1,31 milyar dolar ödedi.  Google, Perşembe günü satın aldığı İsrail merkezli harita uygulaması sunan firma Waze’i 966…


CNET’in haberine göre; teknoloji devi bu yıl satın aldığı toplam 16 şirket için 1,31 milyar dolar ödedi. 
Google, Perşembe günü satın aldığı İsrail merkezli harita uygulaması sunan firma Waze’i 966 milyon dolara satın aldığını açıkladı. 
Mobil harita uygulaması Waze, navigasyon özelliği ile gerçek zamanlı trafik bilgilerini kullanıcılarla paylaşıyor. Aynı zamanda kullanıcıların da trafik bilgisini sisteme göndermesine imkân tanıyan uygulama, trafikte sürücüler için en uygun yol güzergâhına yer veriyor.
Aslında Google Waze uygulaması için yaklaşık bir ay önce Facebook ve Apple’ın da uygulamaya talip olması haberlerinden sonra kendi bünyesine katmış oldu. Waze uygulamasından yetkililer, Google’a katıldıktan sonra da sürücüleri odağına almaya devam edeceklerini  belirtti. 
Waze için 966 milyon dolar harcayan Google, bu satın almasıyla birlikte yılın ilk yarısından 15 satın almasını da tamamladı. Diğer satın almalar içinse 344 milyon dolar ödeyen Google toplamda 1,31 milyar dolar ödemiş oldu.