Uncategorized

DigitalAge | 29.07.2013 - 10:54

Web TV geleneksel TV yayıncılığını farklı bir boyuta taşıyor

Hızlı internetin yaygınlaşması ve yayıncılık teknolojisinde kaydedilen gelişmeler, geleneksel TV yayıncılığını dijitale dönüştürürken dileyen herkesin yayın yapabilmesinin de önünü açıyor. İnternet TV ya da daha yaygın kullanılan adıyla Web TV adı verilen bu yeni yayıncılık kavramı, hem televizyon yayınlarının hem de kullanıcılar tarafından yayınlanan canlı ya da önceden kaydedilmiş görüntülerin internete bağlanabilen her tür cihazla […]

Hızlı internetin yaygınlaşması ve yayıncılık teknolojisinde kaydedilen gelişmeler, geleneksel TV yayıncılığını dijitale dönüştürürken dileyen herkesin yayın yapabilmesinin de önünü açıyor. İnternet TV ya da daha yaygın kullanılan adıyla Web TV adı verilen bu yeni yayıncılık kavramı, hem televizyon yayınlarının hem de kullanıcılar tarafından yayınlanan canlı ya da önceden kaydedilmiş görüntülerin internete bağlanabilen her tür cihazla izlenebilmesini sağlıyor.
Geleneksel TV yayıncılığı anlayışını farklı bir boyuta taşıyan Web TV servisleri ile ilgili bilgi veren Medianova CEO’su Serkan Sevim, dileyen tüm kurum ve kullanıcıların ayda 500 dolardan başlayan fiyatlarla kendi Web TV’sini kurabileceğini söyledi. Sevim, Web TV sahibi olarak internetten yayın yapan kurumların hem faaliyetleri hakkında geniş kitleleri kolayca bilgilendirebildiklerini hem de geri dönüşler doğrultusunda hizmetlerine yön verebildiklerini belirtti.