Skip to main content

Gmail uygulaması Mailbird beta sürümü kullanıma açıldı. Uygulamanın Google’ın satın aldığı Sparrow uygulamasına benzerliği dikkat çekiyor Windows üzerinde çalışan Gmail uygulaması Mailbird, beta sürümü kullanıma açıldı. Mailbird, birkaç önemli özelliği…
Gmail uygulaması Mailbird beta sürümü kullanıma açıldı. Uygulamanın Google’ın satın aldığı Sparrow uygulamasına benzerliği dikkat çekiyor
Windows üzerinde çalışan Gmail uygulaması Mailbird, beta sürümü kullanıma açıldı. Mailbird, birkaç önemli özelliği taşıyor olsa da, uygulamanın Google’ın geçen yaz satın aldığı Sparrow’dan etkilendiği görülüyor.
Sayfa düzeni 
Mailbox uygulaması üç bölmeli bir arayüz sunuyor. Bu yeni sayfa düzeninde sol tarafta Gmail gelen kutusu ve altında yer alan dosyalar, ortada alınan eposta listesi ve sağ tarafta ise tüm postaların ayrıntılı olarak açılmış hali yer alıyor. 
Ayrıca her eposta için hızlı bir yanıt seçeneği bulunup; posta oluşturmak için daha büyük pencere açılabiliyor.
Verge’nin haberine göre; popüler Postbox uygulaması gibi diğer eposta müşterilerine kıyasla; Sparrow daha minimal bir seçenek olarak yer alıyor. 

Özellikleri
Uygulama, kendi eposta hesabınızdaki tüm kişileri arama yapmanızı sağlıyor. Ayrıca Facebook’a giriş yapıldığında orada yer alan profil fotoğraflarını da alabiliyor. 
Şu anda Mailbird, kullanılan tarayıcı üzerinde yalnızca bir eposta hesabı üzerinde çalışıyor.
Mailbird uygulamasının, ‘Mailbird’ten gönderildi’ imzasını taşıyacak ücretsiz reklam destekli bir sürümünü sunması bekleniyor. Kullanıcılar, Pro sürümüne ise yıllık 12 dolara abone olabilir. Henüz Pro sürümünün reklamı ve imzayı kaldırmak dışında ne gibi farklı seçenekler sunacağı belli değil. 
Geliştirilmeye açık olan uygulamaya şuradan ulaşılabilir.