START UP

DigitalAge | 16.03.2017 - 10:55

Girişimci kadınlar Startup Ladies’de buluştu

Startup Ladies etkinliğinde girişimci kadınlar hikâye ve deneyimlerini paylaştı.

İlki 2015’te  Stage-co tarafından düzenlenen ve girişimci kadınların kendi gerçek hikâyelerini paylaştığı Startup Ladies etkinliği, Stage-co ve Start-IST’in ortak organizasyonu ile 14 Mart’ta Dome İstanbul’un evsahipliğinde gerçekleşti. Start-IST ve Davetpostası.com’un kurucusu Mine Dedekoca’nın moderatörlüğünü yaptığı panelde, ScaleX Kurucusu Dilek Dayınlarlı, Insider Kurucu Ortağı Hande Çilingir, Givin Kurucusu Başak Süer ve Stage-Co ve CoderDojo Türkiye Kurucu Ortağı Neşen Yücel panelist olarak bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Girişimcilik zor ama etki bırakmak heyecan verici

100’e yakın katılımcının ilgi gösterdiği panelde, konuşmacılar nasıl girişimci olmaya karar verdiklerini, girişimciliğin ve bir kadın olarak girişimci olmanın zorluklarını ve girişimciliğin avantajlarını kendi tecrübeleri ışığında paylaştı. Girişimci olmak isteyen kadınlara verdikleri tavsiyelerle son bulan panelde öne çıkan ortak görüş, girişimciliğin zorluklara sahip olmasına rağmen, yaptıkları işlerle bir etki bırakmanın çok heyecan verici olduğu yönündeydi.

Kadın girişimcilerle birlikte yapacakları etkinliklere devam edeceklerini açıklayan Neşen Yücel ve Mine Dedekoca, geniş hedef kitlelere ulaşmak isteyen markaların sponsorluk tekliflerine de açık olduklarını belirttiler.