TEKNOLOJİ

Sebla Kutsal | 16.03.2017 - 10:34

Kulaklık patladı bu hale geldi

Telefonların art arda patlamasından sonra şimdi de bir uçak yolculuğu sırasında kullanıcının başındaki kablosuz kulaklığın patlaması tedirginliğe neden oldu.

Çin’in başkenti Pekin’den Avustralya’nın Melbourne şehrine gitmekte olan bir kadın yolcu, kablosuz kulaklığı ile müzik dinleyerek uyuduğu sırada, kulaklığın bir anda alev almasıyla neye uğradığını şaşırdı.

Genç kadın, yaşadığı olayı Avustralya Ulaşım Güvenliği Bürosu (ATSB) yetkililerine, “Başımı çevirdiğimde sıcaklık hissettim. Elimi yüzüme götürünce kulaklık boynuma doğru kaydı. Tutup yere fırlattığımda üstünde kıvımcımlar ve küçük alevler gördüm” sözleriyle anlattı.

Yolcular, yere atılan kulaklığın yanmaya devam ettiğini, uçağın yanık saç ve erimiş plastik koktuğunu, yolculuğa öksürerek ve nefesleri kesilerek devam ettiklerini aktardı.

Kulaklık markası açıklanmadı

Pille çalışan kablosuz kulaklığın fazla ısınmadan dolayı patladığı tahmin ediliyor. Aslında, patlayan da cihaz değil, cihazın içindeki batarya oluyor. Cnn’e konuşan bir Avustralyalı yetkili, kulaklığın önceden hasar almış olabileceğini, patlamayı bunun tekiklemesinin mümkün olduğunu söyledi.

Emniyet birimleri kulaklığın marka ve modelini açıklamazken, kazayı geçiren kadının kimliği de basınla paylaşılmadı.