MOBİL

Burcu Şahin | 16.03.2017 - 11:57

Visa’dan temassız ödeme desteği sunan güneş gözlüğü

Uluslararası işletmeler arası para akışını sağlayan elektronik bankacılık işlemi Visa, pos cihazlarında ödeme yapabilen güneş gözlüklerini tanıttı.

Bankaların değişen kullanıcı alışkanlıklarına ayak uydurarak özellikle tüketicinin zamandan tasarruf etmesini sağlamak amacıyla yaptığı yenilikler, dijital ve mobil ödeme sistemlerinde yepyeni gelişmelerin yaşanmasına sebep oluyor.

Uluslararası işletmeler arası para akışını sağlayan elektronik bankacılık işlemi Visa, temassız ödeme yöntemiyle ilgili yeni planlarını kamuoyuna duyurdu.  Visa tarafından yapılan açıklamada şirket temassız ödeme özelliğine sahip güneş gözlüğü için bu yıl pilot uygulamalara başlayacak. Dünya Sörf Ligi’nin Quiksilver ve Roxy Pro Gold Coast’ta gerçekleşecek pilot programda gözlükle temassız ödemeyi test edecek. Banka veya kredi kartından ödeme yapan kullanıcıları cüzdan taşıma zahmetinden kurtaran güneş gözlüklerinin sörf yapan kişiler ve plajlardaki insanlar tarafından kullanılabileceği düşünülüyor. Visa, NFC teknolojisinin bulunduğu güneş gözlüğü prototipini kullanıcılara sunarak temassız ödemenin yaygınlaşmasını planlıyor.

İlk olarak sponsorlara ve bankalara dağıtılacak gözlüklerin fiyatı ve ne zaman kullanıcıların hizmetine sunulacağı ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.