Skip to main content

Yazar George R. R. Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin son kitabı Kış Rüzgârları’nın dörtte üçünü yazdığını açıkladı.

Late Show’da Stephen Colbert ile keyifli bir söyleşi gerçekleştiren ünlü yazar George R. R. Martin, Kış Rüzgârları adlı kitabının durumu ile ilgili okuyucularına bilgi verdi.

Sıkı bir fantastik edebiyat okuyucusu olduğu bilinen Stephen Colbert ile gerçekleştrdiği sohbette demir tahtın Buz ve Ateşin Şarkısı adlı kitabında ve Game of Thrones’ta farklı boyutlarda olmalarına, House of Dragons’un renkli ejderhalarına ve modern fantastik edebiyatın karamsarlığına yorum getiren Martin; Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin son kitabı olacağını açıkladığı Kış Rüzgârları’nın yazımında ilerleme kaydettiğini açıkladı.

Martin, serinin altıncı kitabı olacak olan Kış Rüzgârları’nın her biri yaklaşık 1.500 sayfa olan serinin üçüncü ve beşinci kitapları, Kılıçların Fırtınası’ndan ve Ejderhalarla Dans’tan daha büyük bir kitap olacağını ve kitabın yaklaşık dörtte üçünü yazdığını belirtti.

Martin ayrıca, kitapta tüm karakterlerin hikâyelerinin iç içe geçtiğini, bazı karakterlerin hikâyelerini işlemeyi bitirdiğini ve hâlâ zamana ihtiyacı olduğunu aktardı.

Kaynak: George R.R. Martin says he’s written ‘three quarters’ of ‘The Winds of Winter’ – Mashable