Skip to main content

Nissan X-Trail, 7 koltuklu seçeneğiyle geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Türkiye’de 2023 Yılın Otomobili unvanına sahip Nissan X-Trail, 7 koltuklu seçeneğiyle şehir içi ve arazi şartlarında geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan yapısıyla yüksek performans sunuyor.

Piyasaya sunulduğu 2001’den bugüne kadar 7 milyon adede yakın satılan Nissan X-Trail dünyanın en popüler aile araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Nissan X-Trail, sezgisel teknolojisi ile SUV stiline ek olarak esnek kullanım ve dört tekerlekten çekiş özelliklerine sahip gelişmiş bir güç aktarma organına sahip.

Maceradan keyif alanlar, yeni nesil X-Trail’ın sunduğu dinamik performansın tadını gelişmiş elektrikli dört tekerlekten çekiş güç aktarma organı ile hem şehir içi hem şehir dışı toprak yollarda maksimum konforla çıkaracak.

“Türkiye’de Yılın Otomobili” unvanına sahip Nissan X-Trail, sunduğu off-road kabiliyeti ve çekiş gücü ile 4×4 araçlar arasındaki rekabette ön plana çıkıyor. Üstün yol tutuşuyla birlikte yol darbelerindeki emişiyle yüksek konfor sağlıyor. Elektrikli bir SUV özelliklerine sahip yeni Nissan X-Trail, e-POWER teknolojisiyle dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan en ıssız orman yollarından, şehirler arası mesafelerde şarja gerek duymadan sessizlik ve gücü bir arada sunuyor.

7 koltuklu Nissan X-Trail’ın sahip olduğu e-POWER sistemi, günlük sürüşü hem keyifli hem de verimli hale getiriyor. Daha duyarlı, daha verimli ve sessiz bir sürüş için elektrikli güç aktarma sistemi oluşturan e-POWER, dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli sürüş deneyimi sunuyor. e-POWER sistemi; yüksek çıkışlı bir batarya, jeneratör ünitesi, invertör ve 150 kW ön elektrik motoru ile en zorlu koşullarda bile güç ve konfor sağlıyor. Tüm yolcuların zorlu arazi şartlarında bile yumuşaklık ve konfor hissiyatını maksimum düzeye çıkarıyor. e-4ORCE tüm tekerlerden çekiş teknolojisi ve ağırlık dağılımı ile dengeli bir sürüş sunuyor. Ayrıca hassas tork dağılımı sayesinde hızlanma, frenleme ve viraj manevralarından etkilenmeden dengeli bir yolculuk yapılmasına olanak sağlıyor. Nissan X-Trail’da 7 kişilik seyahatlerde 485 litre bagaj hacmi veya 1298 litre bagaj hacmi sunuluyor.

Yeni X-Trail’ın iç ve dış tasarımı da dikkat çekici. Aracın dış kısmında yer alan yüzer tavan ve V-motion ızgarası, ön tamponunun gövdesi içinde yer alan farlar ve tasarım çizgisi boyunca yerleştirilmiş kombine gündüz farları ise öne çıkan özellikler arasında.

e-4ORCE

Nissan’ın elektrikli güç aktarma organları ile çalışmak üzere tasarlanmış yeni bir dört tekerlekten çekiş sistemi, yeni X-Trail ile tanıtıldı. Nissan’ın en gelişmiş dört çeker teknolojisi e-4ORCE, her koşulda güvenli çekiş ve hızlanma sunuyor. e-4ORCE’taki “e”, Nissan’ın  yüzde 100 elektrikli motor tahrik sistemi anlamına geliyor. “4ORCE”, aracın fiziksel gücünü ve enerjisini ifade ederken, “4” dört tekerlekten çekişi temsil ediyor.

e-4ORCE, güç çıkışını ve frenleme performansını her bir tekerlek için özel olarak yöneterek bu sayede yumuşaklık ve dengeyi koruyor, sürüş stilini veya girdisini değiştirmeye asla gerek olmadan neredeyse her türlü yol yüzeyinde ana hatta kalarak sürücünün daha güvende hissetmesini sağlıyor. Örneğin, karla kaplı yollarda viraj alırken araç, ultra yüksek hassasiyetli motor, tork dağılımı ve fren kontrolü sayesinde sürücünün kalmak istediği hatta kalabiliyor.

Sistem, ön ve arka tork dağılımını optimize etmenin yanı sıra, her dört tekerin viraj alma kuvvetini en üst seviyeye çıkarmak için her birine bağımsız fren kontrolü uyguluyor. Bu, sürücünün istediği yöne doğru direksiyonu en az şekilde kırarak virajı almasını sağlıyor.

e-Pedal

Nissan, sürüş süresinin yüzde 70’inin şehir içinde geçirildiğini düşünerek, “e-Pedal” olarak adlandırdığı yeni bir sürüş deneyimi geliştirdi. e-Pedal, sürücülerin yalnızca gaz pedalını kullanarak hızlanmasına ve yavaşlayabilmesine olanak tanıyor.

Nissan’ın e-POWER teknolojili araçlarında yer alan bu donanım Nissan X-Trail’da da bulunuyor. Sürücünün ayağını gaz ve fren arasında sık sık hareket ettirdiği dur-kalk şehir içi sürüşün tekrarlayan yükünü ortadan kaldırmak için tasarlandı. Böylece sürücüler daha rahat ayarlayabildikleri gaz pedalı ile şehir içi sürüşü daha sezgisel ve daha az zorlayıcı bir hale dönüştürerek yolda yumuşak bir şekilde ilerliyor.

Türkiye’de Yılın Otomobili

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 8’inci kez gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasında 7 finalist arasından Nissan X-Trail yılın otomobili olarak seçildi. “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışmasında OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3580 puan alarak birinciliğin sahibi Nissan X-Trail oldu.