Skip to main content

Gemini, artık Türkçe olarak mobil uygulama aracılığıyla da kullanılabiliyor.

Google’ın şimdiye kadar geliştirdiği en yetenekli genel yapay zekâ modeli olan Gemini, mobil uygulamasını Türkiye dahil yeni ülkelerde ve dillerde kullanıma sundu. Hareket halindeyken de yardım alınabilen Gemini mobil uygulaması, artık Türkçe dahil daha fazla dilde ve bölgede erişilebilir durumda. Kullanıcılar, telefonlarındaki Gemini uygulamasıyla araba lastiği değiştirmekten teşekkür notu yazmaya kadar birçok konuda yardım almak için Gemini’a başvurabilirler.

Gemini uygulamasına nasıl erişilir?

Android cihazınızdan Gemini’a erişmek için Gemini uygulamasını indirin veya Google Asistan aracılığıyla kaydolun. Android telefonunuza bağlı olarak, Gemini’ı köşeyi kaydırarak, güç düğmesine basarak veya “Hey Google” diyerek kullanabilirsiniz. Bu özellik, hem Gemini’a kolay erişim hem de doğrudan ekran üzerinden yardım almanızı sağlıyor. Google Asistan’daki zamanlayıcı ayarlama, arama yapma ve hatırlatıcı kurma gibi birçok ses özelliği, Gemini uygulamasıyla da kullanılabilecek. Gelecekte daha fazla özelliğin desteklenmesi için çalışmalar sürüyor.

iOS kullanıcıları, önümüzdeki haftalarda Gemini’a doğrudan Google uygulaması üzerinden erişim sağlayabilecekler. Yaratıcılığınızı artırmak, seyahat planlamak veya sosyal medya paylaşımlarınızı yazmak için Gemini düğmesine dokunarak Gemini ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Google, Gemini uygulamasını ve web deneyimini dünya genelinde daha fazla kullanıcıya ulaştırmaya devam edecek. Artan dil desteği ve eklenen yeni ülkelerle birlikte en yeni Gemini özelliklerine buradan erişebilirsiniz.