Skip to main content

Zoom, görüntülü iletişim, katılım ve iş birliği için sonsuz olanaklar yaratan yeni Video Yazılım Geliştirme Kitini (SDK) yayınladı.

Zoom tarafından yayınlanan yeni Video SDK, uygulama geliştiricilerin video tabanlı uygulamalar ve yerel kullanıcı arabirimleriyle masaüstü deneyimleri yaratırken Zoom’un HD video, ses ve etkileşim özelliklerinden yararlanmasını sağlıyor.

İkinci ve üçüncü taraf geliştiriciler, Video SDK’den yararlanarak Zoom’un video öncelikli birleşik iletişim platformunun güvenilirliğini ve ölçeklenebilir performansını ürünlerine ve uygulamalarına ekleme imkânına kavuştu. Geliştiriciler bu sayede, Zoom Meetings arayüzüne bağlı kalmadan Zoom’u platformlarına ekleyebilecekler.

Geliştiricilerin ihtiyaçları ve hedefleri göz önünde bulundurularak oluşturulan Developer Platform, Zoom geliştirici çözümlerinin ve araçlarının keşfedilmesini, özel destek altyapısına ve geliştirici topluluğu kaynaklarına kolay erişim ile küresel dağıtım fırsatları sağlıyor. Platformun kullanımında ayda 10 bin dakikaya kadar başlangıç ​​ücreti alınmadığını belirtelim.

Zoom’un açık geliştirici platformu ve diğer geliştirici çözümleri hakkında daha fazla bilgi için developer.zoom.us adresini, Zoom deneyimini geliştiren uygulamaları ve entegrasyonları bulmak veya Zoom ile bir entegrasyon oluşturmaya başlamak için ise Zoom App Marketplace’i ziyaret edebilirsiniz.