Skip to main content

Microsoft, video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli-yazılı iletişim programı Discord’u satın almak istiyor.

Microsoft, oyuncular ve birçok grup arasında popüler olan sohbet ve iletişim platformu Discord’u satın almak için görüşmelere başladı. VentureBeat’in iddiasına göre şirket, Discord’u 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüşmeler yapıyor. Microsoft ve Discord temsilcilerinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Son zamanların en popüler uygulamalarından San Francisco merkezli Discord, oyuncuların video, ses ve metin yoluyla iletişim kurmasını sağlayan ücretsiz hizmetiyle tanınıyor. Aylık kullanıcı sayısı 140 milyona ulaşan uygulama, özellikle online oyun oynayanlar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Aynı anda birden fazla kişiyle görüşmek isteyenlerin kullandığı uygulama, internet bağlantısı sorunu olmadığı sürece hızlı ve yüksek ses kalitesinde iletişim kurulmasını sağlıyor.

Hatırlanacağı üzere Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Bethesda’yı 7.5 milyar dolara satın almıştı. Şirket Discord’u da satın alabilirse yine sektörün en büyük satın alımlarından birine imza atmış olacak.