Skip to main content

“Bilişim ve Girişimcilik; Geleceğin Vizyoner Yaklaşımları ile Girişimci & Yatırımcı Buluşması” başlıklı konferans, 18 Şubat 2012 Cumartesi günü Büyük Kulüp’te düzenlendi. Energysquare, IBM ve GBA Capital firmalarının destekleriyle düzenlenen konferansta…

“Bilişim ve Girişimcilik; Geleceğin Vizyoner Yaklaşımları ile Girişimci & Yatırımcı Buluşması” başlıklı konferans, 18 Şubat 2012 Cumartesi günü Büyük Kulüp’te düzenlendi.

Energysquare, IBM ve GBA Capital firmalarının destekleriyle düzenlenen konferansta bilişim sektöründeki yeni yaklaşımlar ve girişimler tartışılırken, fikir sahipleriyle yatırımcılar da bir araya gelme şansı yakaladı.

Moderatörlüğünü T.C. Başbakanlık basın ve halkla ilişkiler müşaviri Gözde Kirişçioğlu’nun yaptığı konferansın ilk sunumunu  EKARE TT Ltd. Şti. yönetici ortağı Nurkan Baykara yaptı. Baykara, “niş fırsat sitesi” olan Spotspor üzerinden e-ticaret ile ilgili merak edilen konuları, nasıl farklılık yaratılacağını ve karşılaşılan zorluklara dair bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Ardından Markadash kurucu ortağı Bahar Anahmias, sosyal ağlarda e-ticaretin gelişmekte olan kolları hakkında gerekli olan yaklaşımları ve son trendleri, sektörel araştırmalarla destekleyerek; f-ticaret, m-ticaret gibi gelecek ticaret modelleri hakkındaki görüşlerini sundu.

Konferansta ele alınan bir diğer konu ise Carbonmarks projesi üzerinden Bilişim ile Karbon Ayakizi Takibi oldu. Energysquare proje yöneticisi Bahar Paşalı karbon ayak izi ve yeşil çözümler üzerinde dururken, IBM Türkiye bulut satış lideri Baran Erdoğan da bulut bilişim ve bulut bilişimde proje geliştirme konularında bilgilerini aktardı.

Son olarak Energysquare Yönetici Ortağı Mehmet Akalın, gerçek zamanlı bir web 2.0. projesi olan “Sprint” Örneği ile Enerji Sektörüne Özel Reuters Modeli hakkındaki çalışmalarını dinleyenlerle paylaşırken, projenin enerji sektöründeki yerinin önemi üzerinde durdu.

Konferansın ardından GBA Capital Türkiye Yöneticisi Gürcan Barslan, projelere yatırım alınırken aranan kriterler ve genel süreçler hakkında katılımcıların sorularını yanıtladı.