Skip to main content

Bu yıl dördüncü kez kapılarını açan dijital eğlence ve oyun fuarı Gaming İstanbul, oyunseverler tarafından yoğun bir ilgi gördü.Biz de fuar alanını gezdik ve Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek’ten bu yılki fuarla ilgili bilgi aldık.

GL Events tarafından düzenlenen Gaming İstanbul, 31 Ocak – 3 Şubat 2019’da Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde, toplam 18 bin metrekare alanda gerçekleşiyor. Dördüncü kez kapılarını açan dijital eğlence ve oyun fuarı Gaming İstanbul (GİST),  oyunseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Toplam 18 bin metrekare alanda gerçekleştirilen fuarda oyun, donanım ve aksesuar firmalarının stantlarının yanında, alışveriş ve oyun alanları, çocuk parkı da yer alırken, fuarı ziyaret eden oyun yayıncıları ve esporcular da sevenleriyle buluştu.

Türk oyun sektörünün büyümesine destek veren Gaming İstanbul, 32 bağımsız oyuna ücretsiz stant alanı verirken, geliştiricileri de profesyonel bilet hediyesi sayesinde yatırımcılarla buluşma fırsatı buluyor. Biz de fuar alanını gezdik ve Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek‘ten bu yılki fuarla ilgili bilgi aldık. Videomuzu haber girişinden izleyebilirsiniz.