Skip to main content

Samsung’ın dünyada ilk arka tarafında 4 kameraya sahip akıllı telefonu Galaxy A9’u detaylı olarak Off road turunda inceleme fırsatı bulduk.

Mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çağ başlatan Samsung, dünyanın ilk arka tarafında 4 kameraya sahip telefonu Galaxy A9’u,  Şile’de 4X4 arazi araçlarıyla düzenlenen özel bir off road turunda basına özel bir etkinlikte deneyimleme fırsatı sundu. BAYA_İYİ Instagram hesabının sahibi Onur Yüksel ve Oylum Yüksel de Off road turu boyunca katılımcılara eşlik ederek nefes kesici anları Galaxy A9 ile ölümsüzleştirdi.

Dünyanın ilk 4 arka kameralı Samsung Galaxy A9’a yakından bakalım

Samsung Galaxy A9, fotoğraf ve video kamera özellikleriyle mobil fotoğrafçılar için dört dörtlük bir deneyim sunuyor. Piyasadaki orta üst sınıf modeller arasında dünyanın ilk 4 arka kamerasıyla fark yaratan Galaxy A9; 24MP’lik ana kamera, 8 MP’lik 120 derece ultra geniş açı kamera, 10MP’lik tele kamera ve Canlı Odak özelliği sunan 5MP’lik kameralarıyla fark yaratıyor.

4 arka kamera

Samsung Galaxy A9’un arka kısmındaki kameraların özellikleri şu şekilde: 24MP’lik ana kamera, 8 MP’lik 120 derece ultra geniş açı kamera, 10MP’lik tele kamera ve Canlı Odak özelliği sunan 5MP’lik kamera.

Mobil fotoğrafçılığa meraklı kullanıcılar, konuya göre kolayca seçebilecekleri kamera özelliklerini kullanarak kolayca çekim yapabiliyorlar. Biz de yağmur ve çamurun hakim olduğu zorlu şartlarda, Şile’de Off road turunda incelediğimiz Galaxy A9’un kamera özellikleirini kullanarak çekimler yaptık. Seçmiş olduğumuz kameraya göre zor ışık şartlarında gayet iyi sonuçlar veren Galaxy A9, canlı odak özelliği ile net fotoğraflar elde etmemizi sağladı.Ultra Geniş Açı Kamera,
120°’lik bir açı ile fotoğraf çekmenizi sağlıyor. Görsel Zekâ özelliğinin katkısı ile de farklı çekim ortamlarında bir profesyonel gibi çekimler yapabiliyorsunuz. Off road turunda yolların çok dar olması sebebiyle bu geniş açılı kamera en sevdiklerimizden biri oldu.

Tele Kamera, 2X Optik Zum özelliği sayesinde uzaktaki nesnelerin fotoğraflarını görüntü kalitesinden taviz vermeden çekebiliyorsunuz.

24 MP Ana Kamera ile ister loş ışıkta, ister parlak ışıkta canlı ve parlak görüntüler elde etmek çok kolaylaşıyor.

Canlı Odak özelliği, alan derinliğini kendi tercihlerinize göre yönetmenize imkân veriyor. Odak noktasıyla oynayarak daha net fotoğraflar elde edebiliyorsunuz.

Telefona teknik olarak baktığımızda; performansıyla fark yaratan Galaxy A9, gücünü 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 660 işlemciden alıyor. 6GB RAM’e sahip cihaz, 128 GB dahili depolama alanı ve 512 GB’a kadar yükseltilebilen microSD desteği sunuyor. 3.800 mAh kapasiteli pile sahip Galaxy A9, USB-C üzerinden adaptif hızlı şarj edilebiliyor. 6,3 inç 2.220 x 1.080 piksel Super AMOLED Infinity Display ekranı bulunan Samsung Galaxy A9, kutusundan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor.

Samsung‘un yeni üst düzey akıllı telefonu Galaxy A9 (2018), Türkiye’de yaklaşık 4.000TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuldu.