Skip to main content

Samsung’un çok yakında çıkacak yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’ya ait görseller ortaya çıktı.

Samsung’un yeni Galaxy Unpacked etkinliğinin 10 Temmuz’da düzenleneceğini sizlere aktarmıştık. Etkinlikte tanıtılması beklenen yeni Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 katlanabilir telefonların görselleri sızdırıldı.

Evan Blass adlı bir X kullanıcısı, yeni telefonların fotoğraflarının yanı sıra, Samsung’un yakında çıkacak Galaxy Buds 3, Galaxy Watch Ultra ve Galaxy Watch 7 modellerinin de görsellerini paylaştı.

Görsellerde Galaxy Z Fold 6’nın arka kısmında üçlü bir kamera sistemi, iç ve dış ekran panelinde daha geniş bir ekran oranı olduğunu görüyoruz. Görsellerde ayrıca cihazın gümüş ve lacivert olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olduğunu görüyoruz.

Galaxy Z Flip 6 ise biraz daha koyu gümüş ve daha açık bir mavi renkte görünüyor. Telefonun dış kısmında yer alan çift kamera sistemiyle bir önceki modeline oldukça benziyor.

Görünüşe göre hem Fold 6 hem de Flip 6’nın daha ince bir menteşesi olacak ve Fold 6 genel olarak öncekinden daha ince görünüyor.

Cihazların yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipiyle sunulacağı ve geçen seneki modellerden daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Özellikle Samsung Galaxy Z Flip 6’nın çok daha güçlü bir bataryayla ve kamera konusunda büyük bir iyileştirmeyle karşımıza çıkması bekleniyor.

Kaynak: Samsung Galaxy Z Fold 6 and Z Flip 6 leak in new pictures – Mashable